☼ Живіть, здорові і щасливі, із сонечком ласкавим у душі. ☼

Українська міфологія

Знахар, знахарка

Знахар (знахарка) — вороги відьом, знають минуле, теперішнє і майбутнє. Знаються також на зіллі. Основне їхнє заняття лікування недуг, але можуть і наслати на людину хворобу.

Знахар, знахарка

Знахар — носій добрих сил. Знахарі за допомогою замовлянь та цілющих трав роблять людям користь, лікують від усіляких хвороб, допомагають у любовних приворотах, сприяють, а інколи й перешкоджають полюванню або рибальству, допомагають людині позбутися будь-якого виду нечистої сили.

Ніяких зв’язків з нечистою силою у них немає. З відьмами та злими чаклунами знахар бореться за допомогою замовлянь та оберегів.

При замовляннях вони звертаються до Сонця, Місяця. Інколи їм сприяють вогонь, вода, вітер, грім, буря, хмари. Зустрічаються міфологічні легенди, де стверджується, що знахар має силу над ними.

Загалом сила знахарів обмежень майже не має. Безпорадним стає знахар проти русалок, домовиків та лісовиків. З цими міфічними істотами знахар у протиборство не вступає.

Знахарем може стати той, хто народився і був відлучений від грудей матері у понеділок. Через те знахарі постяться у понеділок, тобто «понеділкують».