☼ Живіть, здорові і щасливі, із сонечком ласкавим у душі. ☼

Валерій Войтович ☼ Молитва до Дажбога

Голгофа України

Тисячолітній шлях, пройдений християнством в Україні, можна порівняти хіба що з стражданнями Ісуса Христа, які завершилися на хресті. Різниця лише в тому, що Ісус прийшов заради спасіння свого народу, «Послано мене тільки до овечок загинулих дому Ізраїлевого» (Матвій 15, 24), а греки-хрестителі прийшли заради поневолення українських земель.

XX ст. в Україні має свій Хрест, на якому розіпнуто не лише Христа, а і тисячолітній мученицький шлях до нього Душі Українського Народу. «І велика зоря спала з неба, палаючи, як смолоскип. . . А ймення зорі тій Полин», — читаємо у одкровеннях св. Івана Богослова.

Голгофа України — Чорнобиль. Що це, як не небесна кара?

Прости свій народ, Світлий наш Боже, бо душа його світла. Дай змоги сьогодні молитися знову Тобі, і щедрою буде молитва. Молитва наша і до віри Христової, бо і вона доступна для молитв терпеливої Душі Українського Народу.

Це вона стогне втраченим мистецтвом, архітектурними пам’ятками, які незалежно від впливу Візантії та християнського призначення були перлами щедрості українця.

Голгофа України Храм
Володимир Войтович ☼ Молитва до Дажбога ☼ Голгофа України Храм

Ось ці духовні святині.

Михайлівський золотоверхий монастир. Споруджено у 1108-1113 рр. Висаджений у повітря 1936 році.

Церква Богородиці Пирогощі. Споруджена у 1132—1136 рр. за часів князювання синів Володимира Мономаха. Знищена у 1935 році.

Десятинна церква. Споруджена у 989—996 рр. Відновлена у 1635 та 1828—1842 рр. Зруйнована у 1935 році.

Успенський собор, найвеличніший собор Києво-Печерської лаври. Зведений у 1073—1078 рр. Розписаний давньоруськими художниками Алімпієм і Григорієм. З листопада 1941 року злетів у повітря.

Межигірський монастир. Заснований митрополитом Михайлом після 988 року. Знищено у 1934 році.

Георгієвська церква. Закладена 1037 року князем Ярославом Мудрим. Знищена у 1934 році.

Борисоглібська церква XII ст. Знесена у 1934 році.

Аскольдова могила, місце, де похований київський князь Аскольд. Кладовище у 1934 році ліквідоване.

Микільський пустинний монастир, заснований у 1113 році князем Мстиславом Володимировичем, сином Мономаха. Знищений у 1930-х роках.

Трьохсвятительська церква. Споруджена князем Володимиром після прийняття християнства. Мурована у 1184 році князем Святославом Всеволодичем. Знесена у 1934 році.

Ірининський стовп. Церква св. Ірини, споруджена у 1037 році князем Ярославом Мудрим на честь своєї дружини Інгігерди. Знищена у 1932 році.

Голгофа України Хрест
Володимир Войтович ☼ Молитва до Дажбога ☼ Голгофа України Хрест

Україна сходила на свою Голгофу і коли знищувалися шедеври дохристиянських вірувань, і коли топталися християнські надбання Українського Народу. Та Душа Українського Народу, як та неопалима Купина, вічно житиме серед тлінного і вічного заради пам’яті Предків своїх.