☼ Живіть, здорові і щасливі, із сонечком ласкавим у душі. ☼

Валерій Войтович ☼ Молитва до Дажбога

Голос предків

Принесена у 988 році в Україну християнська ідеологія під Іудейсько-грецькою егідою разом з доморощеними епископами і попами почала наступ на стародавні свята та вірування. Світлоносні свята під величезною брилою християнства стали жертвою православ’я. Не може на схилах Дніпра стояти два ідоли — Перуна та Ісуса Христа, тому що Українці, знаючи, що вони є внуками Дажбога, прийдуть положити квіти біля Його статуї. Бо чи будуть ці внуки щасливі, коли чужу віру стануть називати рідною, зневажаючи свою?

Голос предків — 1
Володимир Войтович ☼ Молитва до Дажбога ☼ Голос предків — 1

Ось основні народні свята, на які були накладені церковні.

Паска, в народі Великдень. У ці дні наші Предки віддавали шану Сонцю і Воді. Дух Світла очищає і благословляє Землю і людей, сприяє розвитку і росту всього живого. Великий день Весни має не постійну дату — від кінця березня й до початку травня.

6 травня — день св. Юрія, по народному день народження бога родючості Ярила. Цього дня «Весна сходить на Землю» і стає справжньою господинею на ній.

Перше літнє свято — Трійця (або Святого Духа). Сьомий четвер по Великодні. Полям, що вже заколосилися, потрібні дощі і люди благали про них русалок — господарок води.

24 червня — Різдво Івана Хрестителя. В народі Купало. Це свято уособлює дозрівання й плодоношення угідь після літнього сонцестояння, а також єднання Вогню і Води.

У липні на Прокопа починаються власне жнива, а 2 серпня свято пророка Іллі. В народі — Перун, якому слов’яни молилися і приносили жертви, бо він має захистити людей від доїду. , граду, пожежі.

21 вересня — свято Різдва Пресвятої Богородиці (в народі Друга Пречиста) — щедротність пори очищеної Сонцем. Називали наші Предки це свято днем Рожениць.

14 жовтня — свято Покрови Пресвятої Богородиці, або просто Покрова. Це старовинне народне свято пов’язано з культом поминання Предків та творення нових родин. Свято завершення польових робіт.

13 грудня — свято Андрія Первозванного. В народі Калита — згасання сонячної сили і тепла.

7 січня — Різдво Христове. В народі Коляда — день народження Сонця.

14 січня — св. Василя. В народі — свято Щедрого вечора. Власне день народження Місяця, давня назва якого Уаціля, що пізніше перейшла в сучасну — Василя.

19 січня — Йордань. В народі слово Ордань означає надання воді сонячної сили, а цей день є днем народження богині води Дани.

15 лютого — Стрітення. В народі «Зимобор», або «Громовиця». За повір’ям цього дня Зима зустрічається з Весною.

Голос предків — 2
Володимир Войтович ☼ Молитва до Дажбога ☼ Голос предків — 2

З вище наведеного бачимо, що Сонце протягом року освячує своєю Божою силою орія-хлібороба, сприяє «житу, пшениці і всякій паш-ниці», а Расини — сонячні сини в свою чергу возвеличують свого Світлого Бога і все суще під ним працею і душею, яку ми відчуваємо в надзвичайно великій кількості стародавніх колядок, веснянок, купальських і калитянських пісень. Народна пісня — це Душа народу, це те, що неможливо вбити. Душа України язичеської і України сьогодні — та сама Національна Душа, хоча в історії все змінилося до невпізнання.