☼ Живіть, здорові і щасливі, із сонечком ласкавим у душі. ☼

Валерій Войтович ☼ Молитва до Дажбога

Український світ

Моя Україно! Душа твого Сина завжди була, є і буде в єдності Землі і Неба. Це єднання символізується довершенністю життєтворчих сфер космічного буття у вигляді яйця, всередині якого знаходиться Птах. І коли Птах-Трилисник є виразником безсмертної Української Душі, то життєтворчі сфери магічного кола (в центрі якого яйце-райце, як міфічний зародок Українського Світу) знаменують прагнення її до безсмертя. Це ключ до таїни сутності Українця в безперервному творінні буття. З цієї життєродної пульсації, з верхньої частини космічного яйця утворюється Небо, з нижньої — Земля. А всередині — Трилисник, що символізує снагу душі орія-хлібороба. Це наче моя душа журавлем, що летить із Вирію, курличе в Небі, де вічна Весна, вічне Світло, котре несе своєму народові животворну Душу Всесвіту.

Український світ
Володимир Войтович ☼ Молитва до Дажбога ☼ Український світ

Українця завжди вабить зоряне Небо. Приблизно кожні дві тисячі років головне сузір’я, головний Бог перестає бути Верховним. Це буває тому, що. коли Земля робить свій оберт навколо Сонця за рік, то Сонце по зодіаку, проходячи через певні сузір’я, не встигає зробити свій оберт.

Небесним символом України є сузір’я Тільця. Наші Предки вшановували культ Велеса, який спочатку був Сонячним. Саме на цей період ІV—III тис. до н. е. припадають найдавніші відомості цивілізацій. Минуло дві тисячі років, і день весняного рівнодення змістився до сузір’я Овна. Нині цей день припадає на сузір’я Риб, що є символом християнської релігії. І донині діти твої, Україно, вшановують славних богів, особливо на такі обрядові свята, як Водохрище і Русалчин Великдень. А найголовніше із них — Купальське свято, коли хлопці з дівчатами розкладають вогнище поблизу річок і стрибають через нього. Це свято символізує єднання Води і Вогню, а стрибки через вогонь означають очищення людини від усього лихого, поганого.

Леля і Полель — діти-близнята богині Лади, матері Всесвіту. Історія світової цивілізації свідчить, що культ богів Лелі і Полеля міг виникнути, коли день весняного рівнодення припадав на сузір’я Близнят. Це означає, що ми, українці, свято Купала святкуємо щонайменше 6—7 тисяч років