☼ Живіть, здорові і щасливі, із сонечком ласкавим у душі. ☼

Українські казки

Бджола і джміль
Українська народна казка про тварин

Пчола, як знаємо, старат ся о мід, бо вона робить; бо й такий примір маємо й днесь меджи людьми, жи як є такий їден чоловік або баба, жи як робить добре, то мовлять: так робить, як пчола! Але чміль то собі тото легковажить. Трохи собі з яри щось пристарат і десь в літі, горазд му вже, тепло, надибався з пчолов: «От, нич не робім, хіба женімся». Пчола мовить: «Поди, не маю часу, ще-м ся не бробила».

Десь затого вже й осінь; пчола ся постарала на зиму добре, а чміль що мав трошки того, та й вже тото з’їв та й на студені ліг горілиць голоден і змерз. А пчола летить: «Но, ходім ся женити». — «Ей, дай ми покій. Тобі женитва в голові, а мені світ не милий». Та й лапками почав махати, здише. Пчола мовить: «Тьфу на тя, пек ти. Який ти великий був, кой ти мене надибав женитися, а днесь-йис згиб марно! Я ти повідала, жи вперед ся треба старати, хто ся женити хоче».

БДЖОЛА І ДЖМІЛЬ — Українська Народна Казка Про Тварин
БДЖОЛА І ДЖМІЛЬ — Українська Народна Казка Про Тварин

Бджола і джміль. Н. П. Андреев, Указатель сказочных сюжетов по системе Аарне. Издание государственного Русского географического общества, Л., 1929. — . Зап. в 1899 р. у с. Мшанець Старосамбірського пов. (Львівщина) від Г. Оліщака. Українські народні байки (звіриний епос). Т. І—II. Зібрав Володимир Гнатюк. — «Етнографічний збірник», т. ХХХVІІ-ХХХVІІІ, Львів, 1916., стор. 487—488.

Казки про тварин (Українська народна творчість) — Київ: Наукова думка. — 1976 — 575 с.

Оформлення художника В. М. Дозорця