☼ Живіть, здорові і щасливі, із сонечком ласкавим у душі. ☼

Українські казки

Ванька з цурпалки
Українська народна казка Чернігівщини

Жили чоловік з жінкою і не було у них дітей. Порадили їм сусіди вирізати цурпалочку і буде з того дитина. Вони так і зробили. А з тої цурпалки виріс гарний хлопець. Назвали його Ванькою. Ріс він гарним, здоровим хлопчиком на втіху своїм батькам.

Коли хлопець підріс, то попросив човник, весельце і вудку, щоб рибу ловити. Батько все це зробив.

Ванька ловив рибку, а мати приносила йому їсти. От якось проснувся він вранці, поснідав і пішов на річку. А там його вгледіла злюща відьма, яка не любила дітей. Хотіла його забрати, але не знала, як це зробити. А тут і мати хлопчика прийшла і загомоніла до нього.

Відьма зрозуміла, як це зробити. Пішла до коваля і попросила, щоб він скував їй такий голосочок, як в мами хлопчикової. Побачивши страшну відьму, коваль зразу погодився.

Прийшла відьма до річки і заспівала. Почув це Ванька і подумав, що то мама. Повернув до берега, а відьма його й схопила. Принесла до хати і наказала доньці Альонці спекти його. А сама пішла гостей кликати. Але хлопець перехитрив Альонку і втік.

Прийшла відьма додому, угледіла, що Ваньки нема і лопнула від злості. А хлопчика забрали гуси і понесли додому.

Українські народні казки. Записав, упорядкував і літературно опрацював Микола Зінчук. © Опубліковано з дозволу правовласників.

97 (4550). Ванька з цурпалки. СУС 327С. Записала Воробйова Людмила Олександрівна 2008 року. Підкова Катерина Опанасівна (1928). Чернігівська область, Новгород-Сіверський район, Фаївка