☼ Живіть, здорові і щасливі, із сонечком ласкавим у душі. ☼

Українські казки

Дари смерті
Українська народна казка Кіровоградщини

Жили собі три брати-чарівники. Вирішили вони піти пізнати світ. Йшли, йшли і прийшли до містка. Тільки мали перейти його, а назустріч їм вийшла смерть. Вона мала їх вбити, але зробити це гуманно. І сказала до старшого брата:

— Чого ти бажаєш?

Він відповів:

— Чарівну паличку, яка буде найсильніша.

Смерть зробила йому паличку з бузини, яка росла біля містка. Середній брат попросив такий камінь, щоб можна було оживляти мертвих. Смерть дала йому цей камінь. А найменший попросив таку річ, яка б врятувала його від смерті. Смерть дала йому плащ-невидимку. Подякували вони і розійшлися.

Перший брат виграв своєю паличкою всі битви. Але коли він спав, один чоловік перерізав йому горло. Так смерть забрала старшого брата. Середній брат оживив своїм каменем кохану, але вона була, як привид. І тоді він повішався, бо хотів бути з нею.

А менший брат жив, доки не зняв плащ-невидимку. Цей плащ передав своєму синові, а сам прийшов до смерті, бо вже був старий.

Українські народні казки. Записав, упорядкував і літературно опрацював Микола Зінчук. © Опубліковано з дозволу правовласників.

196 (8093). Дари смерті. СУС —. Записано Дудучавою Тимуром 2010 року. Геркіял Тетяна Юріївна (1955). Кіровоградська область, Ульянівський район, Лозувата