☼ Живіть, здорові і щасливі, із сонечком ласкавим у душі. ☼

Українські казки

Дівчинка і ведмідь
Українська народна казка Кіровоградщини

Жили собі дід і баба, і було в них дві внученьки — Машенька і Дашенька. А ще в них була курочка ряба.

Знесла якось курочка яєчко. Машенька побачила його та й випила. Розсердилась на неї Дашенька і спересердя втекла в темний ліс. Довго бродила вона по лісі, аж поки не натрапила на ведмежу хатку. Страшно було дівчинці заходити до ведмедя, та ще страшніше було залишатися самій вночі у густому лісі.

Ведмідь залишив Дашеньку жити в себе. Вдень дівчинка готувала їжу, прибирала в хаті, а ввечері читала ведмедеві казки, які він дуже любив слухати.

Непогано Даші жилося у ведмедя, але скоро вона засумувала за своїми рідними і почала думати, як перехитрити ведмедя і повернутися додому.

А дід, баба та Машенька шукали-шукали Дашеньку, але так і не знайшли. Поплакали вони, пожурились…

Прийшла осінь. Роботи було багато, треба було урожай на городі збирати. Пішов дід на город рвати ріпку. А вона виросла велика-велика. Не можуть вирвати і всі гуртом: дід, баба, Машенька, собачка Жучка, кицька Мурка і навіть мишка.

А в цей час у лісовій хатці Дашенька напекла пиріжків, склала їх у корзину, сама під ними заховалася. А перед тим загадала ведмедеві віднести пиріжки її рідним.

Ведмідь висадив корзину на спину і поніс. Виходить він з лісу, а дід з родиною на городі саме ріпку рвуть. Як побачили вони ведмедя, кинулися тікати до хати. Та тут з корзини вискочила Дашенька. Вона кинулася обнімати діда, бабу, сестричку Машеньку, а потім попросила пробачення у ведмедя за свою хитрість.

Та ведмідь був добрий не розгнівався на Дашеньку. Навіть допоміг вирвати ріпку.

З того часу зав’язалася дружба між ведмедем та дідовим сімейством. Дашенька і Машенька часто відвідували ведмедя у лісовій хатині, пригощали його смачненьким і читали казки. Ведмідь допомагав дідусеві по господарству, а сестричкам приносив солодкий медок.

Українські народні казки. Записав, упорядкував і літературно опрацював Микола Зінчук. © Опубліковано з дозволу правовласників.

28 (7909). Дівчинка і ведмідь. СУС — 179*. Записала Кравченко Віта 2010 року. Трегуб Надія Михайлівна (1935). Кіровоградська область, Олександрівський район, Красносілля