Шукаю роботу
HTML CSS JavaScript розробник
Українські казки

За тим, боже, котрий кого зможе
Українська народна казка Бойківщини

Діялося це дуже давно, розказував це мені мій тато. Напали на Нягрин татари. Все руйнували і всіх забирали з собою. І людей забирали, і майно. Взяли й одну жінку. Вона була дуже файна. Жінка дуже не хотіла йти, плакала, але то нічого не помагало. Татарин взяв її на силу і вів. Запровадив її до гори Магури. Його товариші-татари були вже далеко, а він відстав від них.

Чоловік прийшов додому, а жінки — нема. Йому сказали, що татарин взяв її і повів поза Ординський шлях. Догнав їх чоловік конем під Магурою. Догнав і каже жінці, аби поверталася, але татарин жінку не пускає. Він тоді до татарина:

— Давай не будемо проливати крові. Най вона вибирає, до кого піде.

А жінка стала збоку і сказала:

— За тим, Боже, котрий кого зможе.

І почали вони оба битися. Чоловік просить жінку:

— Жінко, рятуй ня!

Жінка не рятувала — стояла й дивилася. І крикнув чоловік до свого пса:

— Тагусь, рятуй ня!

Пес як рванувся, та й вирвав татаринови келюхи. Тоді чоловік устав, відрубав жінці голову і запхав у ті татаринові келюхи. Сів на коня і вернувся з псом додому.

Українські народні казки. Записав, упорядкував і літературно опрацював Микола Зінчук. © Опубліковано з дозволу правовласників.

Новошин, Долинського району, Івано-Франківської області 10 березня 1989 року Кабинець Анна Юрківна (1924 року народження)