☼ Живіть, здорові і щасливі, із сонечком ласкавим у душі. ☼

Українські казки

Кущ калини
Українська народна казка Подніпров’я (Наддніпрянщини)

Жили собі чоловік і жінка. Були у них три сини. Одного разу батько

сказав їм:

— Посадіть, сини мої, біля хати по одній калині.

З цим проханням батька не погодились старші брати. Вони відповіли, що підуть на полювання, а молодший брат нехай посадить калину, поки вони повернуться. Старші брати пішли на полювання, а молодший брат пішов за стебельцем калини. Обійшов він увесь ліс, а калини не знайшов. Тоді вирішив повернутися додому. Проходячи мимо кущів, почув тоненький голосок:

— Викопай мене і посади біля своєї хати.

Хлопець зайшов у кущі і побачив маленький пагінець калини. Він узяв його і викопав, приніс додому і посадив коло хати. Скоро брати повернулися додому і сказали, що полювання було погане, вони нічого не принесли. Молодший брат показав їм калину. Брати сказали:

— Молодець.

І пішли спати. А молодший брат стояв і дивився на калину, яку він посадив .Потім теж пішов спати. На ранок, коли всі прокинулись, то побачили чудо. Калина стояла в зріст молодшого брата в яскравому красивому одязі. Молодший брат вирвав пучок калини і з’їв.

Він відчув, як до нього прибавились сили так, що сильнішого за нього не було нікого навкруги. Старші брати дивувались і не могли зрозуміти чому молодший брат став такий сильний. Тільки згодом зрозуміли старші брати, що ягоди калини і калиновий чай додають сили і здоров’я людині.

Українські народні казки. Записав, упорядкував і літературно опрацював Микола Зінчук. © Опубліковано з дозволу правовласників.

61 (5519). Кущ калини. СУС —. Записано 2008 року. Вербицька Пелагея Іванівна (1986). Черкаська область, Смілянський район, Сунки