☼ Живіть, здорові і щасливі, із сонечком ласкавим у душі. ☼

Українські казки

Кіт і миші
Українська народна казка про тварин

В одного хазяїна був кіт. Він був меткий, як гадюка.

От пішов той кіт на полювання та й заснув. А миші збіглися на раду та й давай над ним сміятися.

Коли це один мишак і говорить: «Нам щоби не боятися кота, то треба купити дзвінок та й вчепити йому до шиї. Нехай він, коли буде бігти до нас, то ми будемо чути й поховаємося від нього».

Усі миші закричали: «Гарна рада! Слід зробити!.. Ну, а хто ж це зробить?» — «Я», — каже той мишак.

Бере дзвінка, йде в’язати. Один в’яже котові до шиї, а другий — до хвоста.

Коли це кіт як прокинеться, то миші не знали, куди й тікати... Кіт три миші зразу задушив, п’ятеро скалічив, а решта втекла.

Кіт і миші. Н. П. Андреев, Указатель сказочных сюжетов по системе Аарне. Издание государственного Русского географического общества, Л., 1929. — . Зап. П. Боливко в 1930 р. у с. Криве Озеро Первомайської окр. на Одещині. Відділ рукописів Інституту мистецтвознавства, фольклору та етнографії ім. М. Т. Рильського АН УРСР., ф. 1-7, од. зб. 781, арк. 24.

Казки про тварин (Українська народна творчість) — Київ: Наукова думка. — 1976 — 575 с.

Кіт і миші
Українська народна казка Кіровоградщини

У одного господаря жив дуже хитрий і ледачий кіт Васько. Ловити мишей кіт лінувався. Любив ласувати молоком та м’ясом. В будинку розвелось багато мишей. Цілими днями миші грали на трубі, танцювали, стрибали, барабанили в барабан.

Одного разу миші поставили сільце з куском сиру. Кіт любив ласувати сиром і спіймався в сільце.

Миші від радощів глузували з кота. Господар Васька визволив. З того часу Василь не ледарює. А миші стали боятися його. Кіт їх майже всіх переловив.

Українські народні казки. Записав, упорядкував і літературно опрацював Микола Зінчук. © Опубліковано з дозволу правовласників.

222 (8121). Кіт і миші. СУС —, новотвір. Написав 2010 року. Цинкатарук Богдан (1995). Кіровоградська область, Вільшанський район, Бузникувате