Шукаю роботу
HTML CSS JavaScript розробник
Українські казки

Лиха дочка
Українська народна казка Бойківщини

Був пан, мав одну дочку. Виучив її, аби стала на добру роботу. Дочка стала на роботу, працює. А в пана померла жінка, лишився він сам. Дочка на роботі, а пан сам дома. Закликає собі сусідів, щоб йому веселіше було. А дочка найшла собі файного хлопця і хоче віддаватися. Приїздить до батька і говорить:

— Тату, я віддаюся. Аби ви не признавалися нікому, що ви мій батько.

А батько її питає:

— Чого?

— Бо я говорила, що не маю нікого, лише один дім. А родичі повмирали.

А батько говорить:

— Роби собі, як хочеш.

— Я сказала, що наймила сторожа охороняти дім, то будете говорити, що ви — сторож.

Та й поїхала. І каже женихови:

— Будем ся побирати. Я беру тебе додому.

— Добре, — каже молодий.

Зібралися та й приїхали. І роблять собі вечір. Запросили хлопців, дівчат. Поналивали горівки і стали пити. Випили, а молодий каже:

— Ми всі тут забавляємося, а сторож-сирота там сидить. Пішов він по сторожа, а сторож закликав ще собі сусідів, і вони там сидять утрьох. Молодий підходить, забирає сторожа і тих дідів, приводить їх і кладе за стіл. П’ють, бавляться. А як молоді гості понапивалися, поклали старим на голови трубки з паперу. Були п’яні і сміялися, а «сторож» заплакав і сказав:

— Мав одну дочку і тота надо мною сміється.

Молодий виходить з-за стола, бере старого і йде з ним другої хати. Та й питає там старого:

— Розкажіть мені, що з вами сталося. Старий розказує:

— Я дочку вигодував, виучив, влаштував на роботу, а вона нині з мене сміється. Нічого я їй не дам. А ти — добрий хлопець, і я тобі все дам. Найди собі добру дівчину, женися, а я перепишу на тебе цей будинок. Та й живи собі тут, а я буду коло тебе доживати віка. А дочку не хочу ні видіти, ні знати, ні чути про неї, бо вона мене відреклась.

Вона заплакала й пішла. А хлопець оженився на тім подвір’ю і став жити з нерідним батьком.

Українські народні казки. Записав, упорядкував і літературно опрацював Микола Зінчук. © Опубліковано з дозволу правовласників.

Берлоги, Рожнятівського району, Івано-Франківської області 22 жовтня 1994 року Фединяк Дмитро Федорович (1929 року народження)