☼ Живіть, здорові і щасливі, із сонечком ласкавим у душі. ☼

Українські казки

Мудрий вовк і зайчик
Українська народна казка Подніпров’я (Наддніпрянщини)

У далекій Азії в дрімучому лісі жив зайчик-боягуз. Він боявся всього, навіть своєї власної тіні. В цьому ж лісі жив і старий мудрий вовк, він був господарем лісу. Всі мешканці лісу в разі якоїсь поради приходили до вовка і він завжди їм допомагав.

Одного дня вовк почув про те, що в лісі живе зайчик, який усього боїться, і він вирішив йому допомогти. А якщо заєць до нього не прийде, вирішив сам його відшукати. Йшов довго дрімучим, темним лісом, сподіваючись зустріти зайчика-боягуза, але першого дня йому не пощастило.

Вовк вирішив не вертатися додому і заночувати під кущем, а рано продовжити пошуки зайчика. Ніч пройшла швидко. Ранком вовка розбудили яскраві промені сонця, які пробивалися в гущавину лісу, і голосний спів солов’я. Прокинувшись, вовчик озирнувся навкруги і недалеко під кущем побачив зайчика, який міцно спав. Щоб не злякать сірого вовк підліз до нього і міцно обійняв. Зайчик з переляку весь затремтів, але, почувши, що, вовк лагідно з ним розмовляє, трохи заспокоївся.

З того часу зайчик із вовком стали приятелями. А про свою звичку боятися зайчик швидко забувся.

Українські народні казки. Записав, упорядкував і літературно опрацював Микола Зінчук. © Опубліковано з дозволу правовласників.

33 (5490). Мудрий вовк і зайчик. СУС —, новотвір. Записано 2008 року. Багацька Ганна Сидорівна (1928). Черкаська область, Городищенський район, Дирдин