☼ Живіть, здорові і щасливі, із сонечком ласкавим у душі. ☼

Українські казки

Передбачлива дівчина
Українська народна казка Кіровоградщини

У далекому царстві, у далекому государстві жив молодий король. У нього було велике царство, він був найбагатший у світі. Але не було у нього найголовнішого — щастя, кохання і родини.

Одного чудового ранку прогулювався він своїми володіннями і дійшов до яблуневого саду. Навколо було так тихо та гарно, лиш чути спів пташок. Та раптом цю тишу перервав шелест. Король вирішив продивитися, що там. Він визирнув з-за кущів і побачив те, від чого аж стрепенувся. Гарна, струнка дівчина зривала яблука в його саду, наспівуючи чудовим голосом пісню.

Король закохався. Він вирішив схопити цю дівчину. Коли він вийшов, дівчина злякалася і намагалася втекти. Та король зупинив її і заспокоїв. Він зізнався у коханні і попросив її руки. Дівчина відмовлялася, бо вона була бідна і знала, що їм не бути разом.

Та довгі вмовляння дали свої результати і дівчина погодилася вийти за короля заміж. Але вона погодилася за умови, що як король її вижене, то вона зможе забрати з собою найцінніші речі. Король погодився.

Жили вони щасливо, у них народилася донечка. Та одного дня королева втрутилася у справи короля. Він вирішив вигнати дружину, але мав віддати їй найцінніші для неї речі.

Король спокійно дивився, як королева виносила своє найкраще вбрання. Потім вона забрала свою доньку і нарешті найціннішу річ — свого чоловіка. Відтоді вони жили ще щасливіше у мирі і злагоді, і ніколи не знали біди і горя.

Українські народні казки. Записав, упорядкував і літературно опрацював Микола Зінчук. © Опубліковано з дозволу правовласників.

12 (7893). Передбачлива дівчина. СУС порівн. 875. Записано 2010 року. Угрик Анастасія Климівна (1938). Кіровоградська область, Олександрівський район, Нова Осота