☼ Живіть, здорові і щасливі, із сонечком ласкавим у душі. ☼

Українські казки

Переляк допоміг
Українська народна казка Подніпров’я (Наддніпрянщини)

Було це ще за часів кріпаччини. У пана були кріпаки. Він послав одного кріпака в місто навчатися на краснодеревщика, який повинен був обслуговувати пана: робити йому ліжка, крісла, столи. Навчався він в Верхньодніпровщині. Пан видав мученику харчів на місяць, але він поїв їх раніше. Йому не було чого їсти і він вирішив втекти додому.

Коли пан довідався, що кріпак Сашко зник, він наказав своїм працівникам знайти його, привести мертвим чи живим до пана. Коли його знайшли і привезли до пана, Сашка наказали побити різками, але й зразу ж вилікувати і відправити його знову на навчання.

Коли він закінчив навчання у пана, то працював недовго. Знову зник Сашко, пан послав слуг дізнатися чому його немає. Виявляється, що кріпак захворів на малярію. Він лежав на ліжку, навіть не здатен був піднятися. Але слуги привезли його в дім до пана. Сашко гадав, що його знову будуть лупцювати. Він так сильно злякався, що через це його покинула хвороба.

Українські народні казки. Записав, упорядкував і літературно опрацював Микола Зінчук. © Опубліковано з дозволу правовласників.

190 (7371б). Переляк допоміг. СУС —. Записав Гайдук Микола 2009 року. Яцковська Євдокія Михайлівна (1919). Дніпропетровська область, Софіївський район, Сергіївка