☼ Живіть, здорові і щасливі, із сонечком ласкавим у душі. ☼

Українські казки

Подарунки від Миколая
Українська народна казка Кіровоградщини

Було це давно. Одна дівчинка не вірила, що Миколай справді ходить по хатах і кладе дітям подарунки вночі під подушку. Вона вважала, що це робить хтось із її родини. А подарунки кожен рік були гарні. Ось вона вирішила напередодні свята Миколая вигнати з хати всю родину. В хаті вона мала бути сама. Якщо буде подарунок, значить, це справді робить Миколай.

Настала ніч. Дівчинка вигнала всіх з хати, заперла двері і чекала. Вона заснула і їй снилося, що Миколай кладе їй під голову велику лозину. Аж у голову давить. А надворі від морозу мерзне родина.

Дівчинка прокинулася і зрозуміла, що лозина справді велика і давить. Вона кинулася надвір. Мороз аж тріщить. А вся родина в нових теплих кожухах, валянках і рукавицях, і в кожного торба солодощів.

Дівчинка все зрозуміла. Миколай справді був. Але які вчинки, такий і подарунок.

Українські народні казки. Записав, упорядкував і літературно опрацював Микола Зінчук. © Опубліковано з дозволу правовласників.

141 (8025). Подарунки від Миколая. СУС —, новотвір. Записала Альохіна Вікторія 2010 року. Ковальова Антоніна Кузьмівна (1937). Кіровоградська область, Маловисківський район, Злинка