☼ Живіть, здорові і щасливі, із сонечком ласкавим у душі. ☼

Українські казки

Про дітей
Українська народна казка Подніпров’я (Наддніпрянщини)

Дуже давно бог зійшов з неба на землю, щоб роздивитись на все і на дітей. Йшов і побачив гурт дітей, які бігали і щось били ногами, а недалеко сиділи коти і собаки. Бог підійшов близенько, а діти грали у футбол. Але замість м’яча били вони пиріжок. З очей у бога потекли сльози, він підняв пиріжок, поцілував його і сказав що це святий хліб, його кидати на землю і топтати ногами не можна — гріх. І дав пиріжок хлопчикові. Хлопчик не послухав і кинув пиріжок на землю, і підфутболив його ногами. Бог вдруге підняв пиріг, розламав його на шматочки і віддав собакам і котам. Розгніваний Він пішов на поле де росли жито і пшениця, щоб позривати колоски.

За ним побігли собаки і коти, а колоски були великі від самої землі. Взяв бог за колосок рукою, а колоски були при самій землі, і почав тягнути догори зриваючи колосок. Тварини почали просити, залишити їм вгорі кінець стебла. І бог залишив, і тепер колосок маленький, на ширину долоні руки.

А отже, собак і котів треба жаліти і давати їм хліб.

Українські народні казки. Записав, упорядкував і літературно опрацював Микола Зінчук. © Опубліковано з дозволу правовласників.

103 (5244). Про дітей. СУС —, низка варіантів. Записано 2008 року. Кравченко Ганна Трохимівна (1930). Черкаська область, Монастирищенський район, Кудин Ліс