☼ Живіть, здорові і щасливі, із сонечком ласкавим у душі. ☼

Українські казки

Розваги княгині Кантакузіної
Українська народна казка Подніпров’я (Наддніпрянщини)

Було це давно. Багато кріпаків працювало на полях у княгині. От одного разу княгиня вирішила посміятися з простого люду. Зігнала вона косарів на толоку і заставила косити (а на толоці нема нічого). Махали косарі косами, гонили чисте повітря. Це княгиня так придумала, щоб кріпаки втомилися і їсти ще дужче схотіли. А тут пахощі розносяться по всій толоці.

Приказала княгиня зварить смачний обід, та ще й немало. Заставила поставити обід і посадить кріпаків. Дуже хотіла повтішатись, як будуть їсти голодні селяни ложками, які їм дали. А ложки були з метр. І їсти ними можна, тільки держатись треба за край ложки.

Посідали люди прості, а їсти ж то хочеться. І тут вони таки додумались, як це можна зробити. Посідали один напроти одного і почали годувати один другого. І так наїлися.

Не дуже сподобалось це княгині. Але нічого не вдієш: кріпаки перемогли своїм розумом хитру княгиню.

Українські народні казки. Записав, упорядкував і літературно опрацював Микола Зінчук. © Опубліковано з дозволу правовласників.

216 (5412). Розваги княгині Кантакузіної. СУС —. Записано 2008 року. Павлик Марія Митрофанівна (1923). Черкаська область, Чорнобаївський район, Лящівка