☼ Живіть, здорові і щасливі, із сонечком ласкавим у душі. ☼

Українські казки

Розумна дочка
Українська народна казка Подніпров’я (Наддніпрянщини)

Жив пан. А один чоловік робив у того пана. От пан приказав йому, щоб його дочка прийшла до нього з гостинцем і без гостинця, боса і взута, щоб їхала і йшла пішки. Прийшов батько додому та й журиться:

— Тату, чого ви зажурилися? — питає дочка.

— Та як же мені не журитися, коли приказав пан, щоб ти прийшла до нього з гостинцем і без гостинця, боса і взута, щоб їхала і йшла пішки.

А вона й каже:

— Тату, не журіться, я все зроблю.

От вона і думає, як це їй зробить. Піймала горобця, взулася в один черевик, а одна нога була боса, однією ногою їхала на самокаті, а другою йшла пішки. Пан, як побачив, що вона йде, удивився. Вона привіталася до нього та й каже:

— Я прийшла до вас з гостинцем і без гостинця .

Простягла руку з горобцем і він простяг, вона руку розкрила, а горобець полетів.

— Я прийшла до вас боса і взута, одна нога боса, друга в черевикові. Я прийшла пішки і приїхала, одна нога йшла пішки, а другою ногою йшла на самокаті.

Пан сказав батькові:

— Яка розумна в тебе дочка і боса й взута, і з гостинцем і без гостинця, і прийшла й приїхала.

Українські народні казки. Записав, упорядкував і літературно опрацював Микола Зінчук. © Опубліковано з дозволу правовласників.

16 (7165). Розумна дочка. СУС 875. Записала Побігай Яна 2009 року. Дубовик Марфа Никифорівна (1932). Дніпропетровська область, Жовтневий район, Дніпродзержинськ