Злочинці з ТЦК і поліції, які коять свавілля, — вороги України, бо працюють на знищення України і на руку рашистам.

Українські казки

Страх
Українська народна казка Кіровоградщини

Відколи живуть люди, існує Страх. Ходить він, мов привид, поміж хатами, турбує господарів. Та якось трапився йому на дорозі один чоловік обдертий. І погляд у нього — ніби світ йому зовсім збайдужів. Лежить собі посеред шляху, хоч би тобі що.

— Вступись мені! — суворо наказує Страх.

Чоловік навіть бровою не повів.

— Невже ти мене не боїшся? Я Страх! Ще жодна людина мене так не зустрічала.

— Мені нема чого втрачати. Ані гроша за душею, і життя мені не шкода.

— Сміливий ти, чоловіче, — сказав Страх, — раз мене не злякався. За твою хоробрість зроблю я тебе щасливим. Проси, що хочеш!

— Їсти, — простогнав чоловік.

Страх посміхнувся:

— Я тобі можу дати більше. Знаєш, скільки я в людей добра відібрав?! На, ось візьми гроші. Тут тобі на все життя вистачить, — сказав і зник.

Минуло кілька років. Завів чоловік господарство таке, що сусіди від заздрощів мало не луснуть, і жінка у нього хоч куди, на все село краля.

Та не забув про безталанного Страх. З’явився якось серед ночі, як то завжди він приходить до людей. Затремтів усім тілом чоловік над грішми і багатством своїм. Згадав і Бога, і диявола.

— Ти чого тремтиш? — підійшов до нього ближче Страх. — Не впізнаєш мене?

А чоловік ще дужче злякався, додолу упав, ледь не зомлів.

— Тепер ти такий, як і всі! — сказав Страх.

Українські народні казки. Записав, упорядкував і літературно опрацював Микола Зінчук. © Опубліковано з дозволу правовласників.

247 (8147). Страх. СУС —. Записала Батрак Ірина 2010 року. Ткаченко Домна (1932). Кіровоградська область, Добровеличківський район, Гаївка