☼ Живіть, здорові і щасливі, із сонечком ласкавим у душі. ☼

Українські казки

Страшна оповідка
Українська народна казка Кіровоградщини

Було в батьків дві дочки. Одна вийшла заміж за багатого і відійшла з сім"ї. А друга жила з батьками.

Якось приїхала багата дочка до батьків у гості і заболіла. А батько з матір’ю собралися на базар. Рішили таки їхать. А багата дочка так розболілася що й померла. Менша дочка не знає, що робить, гукнула подругу. Ну рішили ждать батьків з базару. Помили, вділи покійницю, свічку в руки поставили. А на руках багато кольців з камнями, блищать при свічці. От подруга і говорить меншій дочці:

— Давай познімаємо кольця. Ніхто не знатиме.

Менша дочка согласилася. Кинулися знімать, а руки вже поопухали і кольца не знімаються. Тут подруга предлагає одрубати пальці з кольцями і познімать їх. А потом рішили одрубати цілу руку, бо почти на каждому пальці було кольцо. Так і зробили, одрубали та й кинули у казан з кип’ятком, щоб легше було знімать.

А вже надворі ніч настала. Рука вариться, а дівчата вже засинають. Скоро 12 часов настало. Проснулась менша дочка від того, що хтось ходе під хатою. Дивиться, а то її сестра з одрубаними руками ходить під вікнами і промовля:

І кури сплять і гуси сплять,

Тільки сестра не спить —

Мої білі руки з перснями варить.

Злякалася менша сестра, заховалася до лежанки. А та стукає вже у двері і примовляє:

І кури сплять, і гуси сплять,

Тільки сестра не спить,

Мої білі руки з перснями варить.

Ще дужче злякалася менша сестра і вилізла на піч заховаця. А вже мертва сестра з одрубаними руками в хату зайшла і на всі сторони дивиця, шукає обідницю. Та знову каже :

І кури сплять і гуси сплять,

Тільки сестра не спить,

Мої білі руки з перснями варить.

А тоді побачила мертва свої руки в казані та як крикне. Та так, що менша сестра із печі на той казан упала та обварилась так, що й померла. Тут батьки приїхали і побачили таку страшну картину. Хотіли були подружки розпитать, що тут сталось, так і вона зі страху померла, серце розірвалося.

Отакої біди наробили персні багатої сестри.

Українські народні казки. Записав, упорядкував і літературно опрацював Микола Зінчук. © Опубліковано з дозволу правовласників.

57 (7940). Страшка оповідка. СУС — 366А*. Записала Залоїло Світлана 2010 року. Залоїло Ніна Михайлівна (1946). Кіровоградська область, Онуфріївський район, Успенка