☼ Живіть, здорові і щасливі, із сонечком ласкавим у душі. ☼

Українські казки

Суддя мавпа
Українська народна казка Подніпров’я (Наддніпрянщини)

Якось собака і лис знайшли шматок м’яса. Кожен хотів, щоб воно належало тільки йому. Вони ніяк не могли дійти згоди, а тому звернулись до мавпи розсудити їх.

Мавпа взяла м’ясо, навгад розрізала на два шматки і поклала на вагу. Безумовно, одна сторона переважила, бо шматки були нерівні. Щоб зрівняти їх, мавпа над’їла більший шматок і знову поклала на вагу. Тепер цей шматок виявився легшим і переважив той, який спочатку був менший. Тоді мавпа над’їла другий шматок. Але знову тяжчим став перший шматок. мавпа надгризла його ще раз. Так, навіть не моргнувши, вона поступово з’їла все м’ясо.

Уявіть собі, який настрій став після цього у собаки і лиса. Чи не краще б вони зробили, коли б по-товариському з’їли м’ясо, не вдаючись до сторонньої допомоги?

Українські народні казки. Записав, упорядкував і літературно опрацював Микола Зінчук. © Опубліковано з дозволу правовласників.

133 (7285). Суддя мавпа. СУС 51***. Записала Василенко Вікторія 2009 року. Хейфіц Віра Миколаївна (1942). Дніпропетровська область, Синельниківський район, Синельникове