☼ Живіть, здорові і щасливі, із сонечком ласкавим у душі. ☼

Українські казки

Хлопчик і тінь
Українська народна казка Подніпров’я (Наддніпрянщини)

Жили собі чоловік і жінка. І був у них син Іван. Ось одного разу пішов чоловік в поле косити, а мати посилає Івана понести батькові обід.

Він ішов і ніс татусеві коржа. Та ось хлопчик зненацька оглянувся і побачив, що за ним іде якийсь чоловік. Іван злякався і почав кидати йому шматочки коржа. Поки добіг хлопчик до батька, то коржа вже не було. Іван не своїм голосом закричав:

— Тату! Проженіть того дядька, що за мною біжить!

А батько посміхається та й каже:

— Та то ж, сину, не дядько, а твоя власна тінь. А тепер біжи-но та повідбирай у того дядька шматочки коржа.

Іван похнюпився і почвалав збирати шматочки коржа, які кидав дорогою. Йому було дуже соромно, що він злякався своєї власної тіні. Тепер він на все життя запам’ятає, що своєї тіні не треба боятися.

Українські народні казки. Записав, упорядкував і літературно опрацював Микола Зінчук. © Опубліковано з дозволу правовласників.

149 (7440). Хлопчик і тінь. СУС —. Записав Коваленко Володимир 2009 року. Коваленко Людмила Володимирівна (1959). Дніпропетровська область, Солонянський район, Новопокровка

Хлопчик і тінь
Українська народна казка Кіровоградщини

Жили собі чоловік і жінка. І був у них син. Настали жнива, пішов чоловік у поле косити. А мати перед обідом посилає сина нести батькові їсти.

Пішов хлопець. Йде, йде, а згодом ненароком оглянувся. І бачить, а за ним якийсь чоловік іде. Злякався хлопчик і почав кидати йому шматочки хліба. Поки прибіг до батька, то хліба вже й не було.

— Батьку! — закричав він. — Наженіть цього дядька, що за мною біжить!

А батько засміявся та й каже:

— Та то ж, сину, не дядько, а твоя власна тінь! А тепер біжи та повідбирай у того дядька шматочки хліба.

Українські народні казки. Записав, упорядкував і літературно опрацював Микола Зінчук. © Опубліковано з дозволу правовласників.

311 (8214). Хлопчик і тінь. СУС —, низка варіантів. Записав Пікуш Едуард 2010 року. Пікуш Марія Іванівна (1928). Кіровоградська область, Устинівський район, Докучаєвка