☼ Живіть, здорові і щасливі, із сонечком ласкавим у душі. ☼

Українські казки

Чоловік і жінка
Українська народна казка Кіровоградщини

Жили собі чоловік і жінка. Були вони бідними людьми. Дуже любили дітей, та своїх Господь не давав.

Одного разу пішов чоловік до лісу збирати хмиз. Іде та й іде. Коли раптом прямо на стежці біля нього з’явилася якась тінь. Чоловік відразу й не здогадався нічого. Та щось почало плакати дитячим голосом.

Здивований чоловік почав розглядатися на всі боки, але нічого не побачив. Десь недалеко пробігла злякана лисиця, моторошно закричала сова. У лісі зчинився великий лемент. Щось тужливо голосило, плакало, стогнало. Чоловік не на жарт перелякався. Він позадкував із стежки у кущі.

Надворі зробилося темно, подув холодний пронизливий вітер. Небо затяглося важкими хмарами. Чоловік уже хотів утекти з лісу, та не міг знайти дорогу.

Зовсім несподівано він опинився на галявині. Там було багато квітів, а серед галявини стояла жінка. Вона посміхалася і тримала на руках дитину. Чоловік придивився уважніше і впізнав свою дружину. Це був подарунок Долі.

Українські народні казки. Записав, упорядкував і літературно опрацював Микола Зінчук. © Опубліковано з дозволу правовласників.

279 (8181). Чоловік і жінка. СУС —, новотвір. Записав Семко Олександр 2010 року. Семко Олексій Леонідович (1946). Кіровоградська область, Новоукраїнський район, Семенасте