Чому кіт вмивається після їди

Українська народна казка Подніпров’я (Наддніпрянщини)

Одного разу з невідомих причин кіт та миша затоваришували. Їм було добре разом, жили собі мирно, спокійно. Але через деякий час котику набридло буденне життя, йому дуже подобалися далекі мандрівки, пригоди. Тому він вирішив відправитися в подорож по морю. Мишка, як гарна й вірна подруга, запропонувала йому поїхати разом з ним.

І ось, вирушили вони в мандрівку морем. Пливуть у невеликій корзині, милуються небом, чистою водою, свіжим повітрям.

Кіт та миша вже відійшли від берега так далеко, що його зовсім не було видно. Та не подумавши наперед, вони знехтували всіма запасами їжі.

Наші герої й не помітили, як стали ворогами один одному. Кіт був дуже голодний, тому частенько поглядав на мишку, яка постійно гризла їх „човник». Котик й сам не помітив, як зненавидів мишу. І, нітрохи не хвилюючись й не сумніваючись, схопив свою подругу з наміром з’їсти її. Мишка довго не могла повірити, що кіт вже не друг, а ворог. Все ж таки їй вдалося вмовити кота спочатку вмитися, а потім вже з’їсти її. Кіт погодився, не знаючи, що станеться, й почав спокійно вмиватися.

Вмившись, кіт не побачив мишку, яка спритно тим часом покинула їх „корабель». Але на згадку залишила невеличку дірочку в дні.

Походження та примітки

Джерело: Українські народні казки у 40 книгах.

Записав, упорядкував і літературно опрацював Микола Зінчук.

Текст наданий Миколою Зінчуком та опублікований з його дозволу.

172 (7304). Чому кіт вмивається після їди. СУС —. Записала Задорожна Галина Дмитрівна 2009 року. Бондаренко Василина Миколаївна (1972). Дніпропетровська область, Криничанський район, Лугове