☼ Живіть, здорові і щасливі, із сонечком ласкавим у душі. ☼

Українські казки

Що сказали ангели
Українська народна казка Гуцульщини

Одного хлопця звільнили з армії, і була дуже далека дорога додому. Він ішов, ішов і під вечір натрапив на будинок. У тому будинку жили дідо з бабою, які не мали дітей. Він підійшов, постукав у двері й зайшов. Привітався й сказав:

— Можна я у вас переночую? Мене звільнили з армії і я йду додому. А дорога дуже далека. Як не можна в хаті, то я пересплю надворі на лавочці, бо надворі тепло.

Вони прийняли його спати на тій лавочці. Настала ніч, він ліг на лавочку і заснув. А вночі прилетіли під хату ангели і сказали, що в цего діда й баби народиться дитина. І ця дитина буде дружиною того, що спить на лавочці.

А він це чув. І подумав: «Вона буде молода, а я буду вже старий. Як вона може бути моєю дружиною? Не хочу я цього». І коли дитина народилася, він узяв її, так, аби ніхто не видів, і повісив на кіл, що стояв надворі. І пішов додому.

А дідо з бабою встали вранці і побачили, що їхня дитина завішена на колі. Але рана була не смертельна. Зняли вони дитинку і вилікували її.

А той хлопець прийшов додому. Тато з мамою були дуже раді. Але жили вони бідно. Він багато років жив з татом і мамою і не женився. І сказав він, що піде на заробітки. І пішов він, довго йшов і попав до одного вуйка. І він не знав, що той старенький вуйко був той самий чоловік, у якого він ночував, як ішов з армії.

Вуйко робив на городі. Він підійшов до вуйка і привітався. І сказав:

— Вам не треба допомогти? А той каже:

— Треба.

І пішов він до дідика в найми. І гарно все робив у нього. А в тих людей була дівчина років двадцяти. Він познайомився з тою дівчиною і вона йому дуже сподобалася. І він на тій дівчині оженився.

Одного разу молода жінка перебиралася, і він побачив у неї шрам на грудях. І запитався:

— Звідки в тебе цей шрам?

— Тато мені розказував, що один хлопець ішов з армії і попросився переночувати. Та й він мене завісив на кіл і втік додому.

Тоді він зрозумів, що це на тій самій жінці він оженився.

Українські народні казки. Записав, упорядкував і літературно опрацював Микола Зінчук. © Опубліковано з дозволу правовласників.

Село Вербовець, Косівського району, Івано-Франківської області 1 грудня 2003 року Крицкалюк Роман Дмитрович (1992 року народження)