☼ Живіть, здорові і щасливі, із сонечком ласкавим у душі. ☼

Українські казки

Як брати багатством зрівнялися
Українська народна казка Подніпров’я (Наддніпрянщини)

Були два брати, один дуже багатий, а другий бідний. Бідний нічого не мав, лиш багато дітей. І вмерла їхня мати. А люди за бідних обстосували.

Розкопали вони могилу, викопали мертву маму і поклали коло комори багатого сина. І дали мамі записку, де було написано що багач має з бідним братом добром поділитися. Щоб половину всього хліба дав братові. І розділився брат хлібом. А на другу ніч поять маму відкопали. І поклали її заморожену багачеві під хату. І написали в записці, що шматтям має розділитися багач. Поділитися він і шматтям. І опять поховали маму. А люди думають «треба щоб він ще худобою поділився». І викопали мертву третій раз. І в записці написали «розділися худобою».

Розділився багач худобою і думав, що вже, що не прийде більше мама. А люди ще раз відкопали. Принесли мертву до багачевої комори і написали в записці, що треба поділитися діжку сиру. І багач поділився й сиром.

Так вони носили мертву туди-сюди півзими, аж поки брати не зрівнялися багатством.

Українські народні казки. Записав, упорядкував і літературно опрацював Микола Зінчук. © Опубліковано з дозволу правовласників.

217 (5413). Як брати багатством зрівнялись. СУС —. Записано 2008 року. Павлик Марія Митрофанівна (1923). Черкаська область, Чорнобаївський район, Лящівка