☼ Живіть, здорові і щасливі, із сонечком ласкавим у душі. ☼

Українські казки

Як білка допомогла ведмедеві
Українська народна казка про тварин

У лісі жив ведмідь. Зарозумілий та себелюбивий.

Одного разу він лежав голодний під дубом і дивився, як грається маленька білочка. Переборюючи голод, він заснув. А білочка якось стрибнула на гнилий сучок. Він відламався, а вона впала прямо у ведмежі лапи. Ведмідь схопив здобич. Але білочка почала благати ведмедя, щоб той відпустив. Говорить, що колись ведмедеві у пригоді стане. На це господар лісу розсміявся і викинув білочку геть. Вона весело пострибала знову на дерево.

Ведмідь почвалав по лісі. Але бачить, що лежить м’ясо. Схопив його лапою, але петля затягнулась, і він попався. Ведмідь страшенно заревів. Почула це білочка, швиденько пристрибала, перегризла петлю і звільнила ведмедя з полону.

Отже, маленьке, а може зробити діло важненьке.

Як білка допомогла ведмедеві. Н. П. Андреев, Указатель сказочных сюжетов по системе Аарне. Издание государственного Русского географического общества, Л., 1929. — . Зап. В. С. Дегода у с. Онацківка Старокостянтинівського р-ну Хмельницької обл. від С. М. Дегоди (54 р. ). Час запису не зазначений. Відділ рукописів Інституту мистецтвознавства, фольклору та етнографії ім. М. Т. Рильського АН УРСР., ф. 14-3, од. зб. 393, арк. 12—13.

Казки про тварин (Українська народна творчість) — Київ: Наукова думка. — 1976 — 575 с.

Українські народні казки. Записав, упорядкував і літературно опрацював Микола Зінчук. © Опубліковано з дозволу правовласників.

179 (7312). Як білка допомогла ведмедеві. СУС 75. Записала Ткаченко Юлія 2009 року. Бабуся дівчинки Ткаченко Юлії. Дніпропетровська область, Криничанський район, Кринички