☼ Живіть, здорові і щасливі, із сонечком ласкавим у душі. ☼

Українські казки

Як дяк святого духа випускав
Українська народна казка Гуцульщини

В однім селі договорилися піп і дяк, як їм у церкві побільше грошей зібрати. Порадилися та й вирішили ймити голуба і видати його за Святого Духа. І заповів піп людям, що віднині за тиждень у церкві має з’явитися Святий Дух. Аби люди прилагодилися з грішми.

Прийшла та неділя. До церкви зібралося багато людей. Дяк уже прилагодився з тим голубом у кригосі. Тримає його під пахою. Договорилися вони з попом, що як піп заспіває: «Святий Дух з’явився!», то дяк має пускати голуба, аби полетів по церкві. Але дяк дуже притиснув голуба, і голуб задушився.

Заспівав піп: «Святий Дух з’явився!..» А дяк йому у відповідь: «Нема, нема, задушився!» Піп другий раз співає: «Святий Дух з’явився!» А дяк те саме: «Нема, нема задушився!» Співає піп те саме третій раз, а дяк шпурив у него тим мертвим голубом та й крикнув:

— Як не віриш, то на та подивися!

Українські народні казки. Записав, упорядкував і літературно опрацював Микола Зінчук. © Опубліковано з дозволу правовласників.

Нижній Березів, Косівського району, Івано-Франківської області 13 квітня 1985 року Драгомирецький Михайло Іванович (1909 року народження)