☼ Живіть, здорові і щасливі, із сонечком ласкавим у душі. ☼

Українські казки

Як дід з бабою розбагатіти хотіли
Українська народна казка Подніпров’я (Наддніпрянщини)

Жили були дід з бабою і мали вони в хазяйстві тільки одного півня. Якось баба дідові і каже:

— Піди ти на базар і поміняй півня на щось більше.

Дід другого дня пішов на базар. Поки йшов, встрів діда, що пас свою свиню. А той каже йому:

— Давай поміняємось. Я тобі дам свиню, а ти мені — півня.

Так вони помінялися і дід пішов далі уже із свинею. Йде, йде аж тут бачить дід з бабою їдуть на возі. Баба побачила діда з свинею та й каже йому:

— Давай поміняємося. Ти даєш нам свиню, а ми коня з возом.

Зрадів дід, помінявся уже на коня з возом тай поїхав далі. Їхав, їхав та доїхав аж до містка. Зліз з воза та дивиться, що не проїде, бо місток завалився. Аж тут бачить його рибалка та питає у діда:

— Тобі треба через річку переплисти, то давай поміняємось. Я тобі дам плота, а ти мені коня з возом.

Так і зробили. Дід взяв плота тай перебрався на другий берег. А далі не знає, що йому робити. Сів на пеньку трухлому і плаче.

А баба все ждала діда та ждала, а тоді сама рішила його йти шукать. Дойшла до річки і бачить, що на тому березі на пеньку дід сидить і плаче. Почала вона кликати свого діда, щоб той плив назад. Дід побачив бабу, сів на плота та й поплив через річку. Зраділа баба, що найшла діда живого та здорового та й пішли вони додому.

Українські народні казки. Записав, упорядкував і літературно опрацював Микола Зінчук. © Опубліковано з дозволу правовласників.

142 (5328). Як дід з бабою розбагатіти хотіли. СУС —. Записано 2008 року. Петренко Ганна Кіндратівна (1935). Черкаська область, Канівський район, Черниші