☼ Живіть, здорові і щасливі, із сонечком ласкавим у душі. ☼

Українські казки

Як з мачухи зробилася свиня
Українська народна казка Гуцульщини

Поженилися двоє молодих людей, і мала народитися в них дівчинка, а народилася свинка. І була в них у хаті та свинка намість дитини. А як вона підросла і мала п’ятнадцять чи шістнадцять років, зробилася з неї дівчина. Але лиш у себе в хаті вона скидала з себе свинячу шкіру, а при всіх людях далі була свинкою.

А один молодий хлопець її забачив і дуже собі сподобав. І хотів на ній женитися. А його родичі, його тато й мачуха, страшно на це протестували, але він сказав:

— Ніяк інше бути не може, тільки ця дівчина має бути моя жінка.

І вони поженилися і пішли до комори спати. А його мачуха, його нерідна мама, хотіла дуже хитрою бути і пішла піддивитися, що він там буде із свинкою робити. Дивиться вона, а свинка перекинулася в дуже гарну дівчину. Свою свинячу шкіру скинула і поклала на скриню. Мачуха ту шкіру взяла і хотіла сховати, а шкіра впала на мачуху, і зробилася з неї стара свиня.

Українські народні казки. Записав, упорядкував і літературно опрацював Микола Зінчук. © Опубліковано з дозволу правовласників.

Бабинопілля (Акришори), Косівського району, Івано-Франківської області 15 лютого 1987 року Козоглодюк Юрій Онуфрійович (1907 року народження)