☼ Живіть, здорові і щасливі, із сонечком ласкавим у душі. ☼

Українські казки

Як з’явилася гора та річка в селі Спаське
Українська народна казка Подніпров’я (Наддніпрянщини)

Якось двоє дітей, братик і сестричка, пішли купатися до ставка. А в тім ставку жила русалка. Побачила вона їх та й каже:

— Отепер ви мої. Будете на мене працювати.

І повела їх із собою. Хлопцеві наказала дрова рубати, воду носити, а дівчині куліш варити. Отак кожен день з ранку до ночі діти працювали в русалки.

Та от настала неділя. Русалка пішла в гості до лісовика. А братик з сестричкою вирішили втекти.

Повернулася русалка додому, аж бачить, її «пташки» випурхнули з сильця. І вона вистрибом кинулася наздоганяти їх.

Діти теж побачили її здалеку, і тоді дівчинка скинула з голівки гребінець та й кинула його на землю. Відразу ж перед русалкою виросла висока гора, яка зараз пролягає в кінці села Спаського. Важко було русалці продиратися крізь густі та колючі кущі, які росли на горі, але врешті вона таки перейшла гору.

Побачили діти, що вона наздоганяє їх, і хлопець кинув на землю дзеркальце. І тоді перед русалкою з’явилась річка Кільчень, чиста, як дзеркало.

Поки русалка долала річку, діти прибігли додому, до матусі й татка. Довелося русалці повертатися назад у свій ставок.

Українські народні казки. Записав, упорядкував і літературно опрацював Микола Зінчук. © Опубліковано з дозволу правовласників.

103 (7254). Як з’явилася гора та річка в с. Спаське. СУС 313Н*. Записала Альчуріна Ліза 2009 року. Таран Тетяна Іванівна (1935). Дніпропетровська область, Новомосковський район, Спаське