☼ Живіть, здорові і щасливі, із сонечком ласкавим у душі. ☼

Українські казки

Як лис украв у баби курку
Українська народна казка Поділля

Ішла баба на торг та й несла курку на продаж. Але придивилися на те вовк з лисом та й радяться, як би від неї відібрати ту курку. Каже вовк:

— Іду я.

— Іди.

Підбігає вовк іззаду та й лиш хапати курку з-під пахи, а баба обіздрилася та й курку під другу паху, а вовка — каменем. Приходить вовк до лиса та й каже:

— Не можу узяти, бо баба дуже крепка.

— Чекай, — каже лис, — я відберу її курку, аби не знати що.

— Добре.

Ідуть вони за бабою надзирці, а баба усе дивиться на усі боки, вовк їй дав уже страху. Але прийшла вона до річки та й сіла роззувати чоботи, бо хоче брести. Поклала курку коло себе та й роззувається. Каже лис до вовка:

— Ти сиди тут, не пужай баби, а я іду по курку.

Та й борзо скочив до баби та й хап за чобіт, та й понад берег та убрід. А баба лишила курку та й за ним. Але лис на другім березі лишив чобіт, а сам перебрів воду та й хапнув курку і побіг у корчі. Баба вернулася, а то курки нема.

Українські народні казки. Записав, упорядкував і літературно опрацював Микола Зінчук. © Опубліковано з дозволу правовласників.

119 (7829). Як лис украв у баби курку. СУС —. Записано 2010 року. Радибаба Тетяна Іванівна (1938). Хмельницька область, Віньковецький район, Майдан-Олександрівський