☼ Живіть, здорові і щасливі, із сонечком ласкавим у душі. ☼

Українські казки

Як молдаван чорта переспівав
Українська народна казка Буковини

Здибався чорт з молдаваном і каже йому:

— Давай спробуєм, хто кого переспіває. Ти співай, а я буду нести тебе на плечах. А як я буду співати, ти будеш нести мене. Хто довше заспіває?

— Нє, — каже молдаван, — ти вперед співай, а потому — я. Сів чорт на молдавана, їде й співає. А пісня довга-довга. Молдаван несе, а чорт усе їде та співає. Але кожній пісні приходи кінець. Закінчилася й чортова пісня. Зліз він з молдавана, а молдаван каже:

— Тепер я буду співати, а ти неси мене.

Сів молдаван на чорта і співає, але співає без слів: ’Таля-ляй, галя-ляй!..» І так без кінця. Чорт носи, а молдаван усе: Таля-ляй, галя-ляй!..» Чорт носи, а молдаван усе їдно та їдно. Чорт питає:

— Ти скоро закінчиш?

— Нє, не скоро, — каже молдаван і далі гяляляйкає. Чорт уже втомився носити. Розсердився та як кинув молдавана в землю! Аж защіпки на сорочці в него лопнули. Відтоді сорочка в молдавана так і осталася незастебнута.

Українські народні казки. Записав, упорядкував і літературно опрацював Микола Зінчук. © Опубліковано з дозволу правовласників.

Вашківці, Сокирянського району, Чернівецької області 24 травня 1979 року Скаженюк Дьордій Степанович (1907)

Як молдаван чорта переспівав
Українська народна казка Буковини

Здибався чорт з молдаванином і каже:

— Давай спробуємо, хто кого переспіває. Ти співай, а я буду нести тебе на плечах. А поки я буду співати, ти будеш нести мене. І побачимо, хто довше співатиме.

— Ні, — каже молдаванин, — давай ти вперед співай, а потому я.

Чорт сів на молдаванина, їде й співає. А пісня довга-довга. Молдаванин несе, а чорт усе їде та співає. Але кожній пісні приходить кінець. Закінчилася й чортова пісня. Зліз він із молдаванина, а той каже:

— Тепер я буду співати, а ти неси мене.

Сів молдаванин на чорта й співає, але співає без слів: «Галя-ляй, галя-ляй!..» І так без кінця. Чорт носить, а молдаванин усе «Галя-ляй, галя-ляй!» Чорт уже втомився, а молдаванин усе одно й одно. Чорт питає:

— Ти скоро закінчиш?

— Ні, не скоро, — каже молдаванин і далі галяляйкає. Чорт уже не має більше сили носити. Розсердився він та як кине молдаванином об землю, аж у того защіпки на сорочці лопнули. І відтоді у молдаванина сорочка не застебнута.

Як молдаванин чорта переспівав. Сравнительный указатель сюжетов: Восточнославянская сказка. Составитель Л. Бараг, И. Березовский, К. Кабашников, Н. Новиков. — Л.: Наука, 1979 1082А. Записано 10 травня 1979 року у селі Вашківцях Сокирянського району Чернівецької області від Дьордія Степановича Скаженюка (1907 року народження, молдаванин, родом із села Колінківців Хотинського р-ну. У Вашківцях проживає 30 року Удівець, колгоспний пенсіонер).

Чарівна квітка: Українські народні казки з-над Дністра. Запис, упорядкування, примітки та словник М. А. Зінчука; Художники: Н. В. Кирилова і П. А. Гулін. — Ужгород: Карпати, 1986. — 301 с: іл.