Шукаю роботу у Луцьку чи дистанційну як веброзробник HTML CSS JavaScript
Українські казки

Як чоловік вовка провчив
Українська народна казка Чернігівщини

Жив собі чоловік, не мав горя цілий вік. Та щоб клопіт собі мати вирішив свиней придбати. А був у нього з ліси плетений сажок. От і внадився туди вовк. Проломив собі дірку, запхне хвоста в нірку, а поросяткам цікаво, хто там. То воно підлізе, роззявить рота, а вовчик його хвать і тікає, а далі десь сяде і з’їдає. Отаким чином декількох украв, бідний чоловік аж засумував. А тоді вирішив вовка провчити та й придумав, як клятого зловити. Наварив смоли ріденької та й обмастив рукавиці швиденько. Сів у сажку біля дірки і чекає, аж тут і сірий вечеряти чеберяє. Просунув хвіст у дірку за звичкою, а чоловік за хвоста смоляною рукавичкою хвать і вовка не пускає. А вовк виє, завиває. Та до тих пір смикався, рвався, поки хвіст у чоловіка не зостався.

Українські народні казки. Записав, упорядкував і літературно опрацював Микола Зінчук. © Опубліковано з дозволу правовласників.

130 (4267). Як чоловік вовка провчив. СУС 166А*. Записано 2008 року. Штурмак Надія Іванівна (1946). Чернігівська область, Новгород-Сіверський район, Дмитрівка