☼ Живіть, здорові і щасливі, із сонечком ласкавим у душі. ☼

Українські легенди

Вартові степу
Легенда Подніпров’я (Наддніпрянщини)

Давним-давно на високій горі серед дикого степу стояла козацька бекета. Збудували її козаки для того, щоб жоден ворог не проник непомітно на рідну землю. Вартували сміливці, охороняли день і ніч мирний спокій українського народу.

Та ось в глуху осінню ніч ворог завгодя не був помічений. Та козаки встигли запалити вогонь, сповістити про напад загарбників сусідню козацьку бекету. Але вони не могли протистояти ворогові і загинули. Знайшли їх у чистому полі порубаних та посічених. Загорнули тіла козацькі в червону китайку, поклали поруч вірну подругу-шаблю і насипали над ними високі могили. Землю носили шапками та крисанями.

З того часу багато могил розкидано по степах українських. Це наша історія, жива пам’ять про мужніх та сміливих захисників нашої Батьківщини — козаків.

Українські народні казки. Записав, упорядкував і літературно опрацював Микола Зінчук. © Опубліковано з дозволу правовласників.

48. Вартові степу. Запсиапла Щербина Любов Миколаївна від Тарана Федора Васильовича (1932) в с. Скотувате Новомосковського району 2009 року.