☼ Живіть, здорові і щасливі, із сонечком ласкавим у душі. ☼

Українські легенди

Галаганівська легенда
Легенда Подніпров’я (Наддніпрянщини)

Розповідав моєму дідусеві його прадід, що село, в якому живе мій дідусь — Галаганівка, було засноване сотником Галаганом. Ще в ті давні часи сотник Галаган служив у війську Богдана Хмельницького. Він керував своєю сотнею козаків і успішно з нею перемагав у боях ворогів. Як і більшість козаків, Галаган був заможнім.

Одного разу їхав він степом і побачив там річку, на березі річки росли дерева і кущі. В той день було дуже спекотно. Сотник втомився в дорозі і вирішив відпочити біля річки в холодочку. Він підійшов до річки напився води, вмився і ліг відпочити на траві під деревами. Цей чоловік лежав і думав різні думки. Одна світла думка прийшла йому в голову, що було б добре, якби на цьому місці жили люди. Тут можна було б відпочивати, освіжатись і харчуватись. Козак вирішив заснувати тут хутір. Він побудував декілька хат. На честь засновника люди прозвали хутір Галагановим. А потім розбудувалося велике село, що існує до цього часу і має назву Галаганівка

Українські народні казки. Записав, упорядкував і літературно опрацював Микола Зінчук. © Опубліковано з дозволу правовласників.

13. Галаганівська легенда. Записано в Чигирині від Саламащенка Петра Івановича (1938) 2008 року.