☼ Живіть, здорові і щасливі, із сонечком ласкавим у душі. ☼

Українські легенди

Зим’янка
Повір’я Подніпров’я (Наддніпрянщини)

Взимку, коли дуже рано темніє, гарна дівчина ходить, та заглядає у вікна. Так вона шукає собі хлопця. Її хлопець найкращий, найвеселіший, найщиріший на селі. Він ніколи не одружиться зі своєю нареченою, тому, що він загине на лютому морозі 14 січня, якраз на Новий рік (за старим календарем), бо його вибере собі Зим’янка.

Зим’янка — це та дівчина, що заглядає у вікна. І забере вона його за те, що він на Івана Купала образив, навіть не помітивши цього, найкращу дівчину, котра пускала віночок у річку.

Зим’янка — то родичка всім гарним дівчатам, тому вона не любить, коли їх ображають. Всі дівчата є гарними, якщо не для всіх, то для своїх рідних та любих. Тому на Івана Купала всі хлопці стараються бути щирими та уважними зі всіма дівчатами, щоб раптом когось не образити.

Українські народні казки. Записав, упорядкував і літературно опрацював Микола Зінчук. © Опубліковано з дозволу правовласників.

3. Зим’янка. Записав Гвоздєвий Микита від Ісаєвої Пелагеї Спиридонівни (1926) в с. Вільне Новомосковського району 2009 року.