☼ Живіть, здорові і щасливі, із сонечком ласкавим у душі. ☼

Українські легенди

Криниця Святого Вознесіння
Легенда Поділля

Чудодійна Криниця Святого Вознесіння відома по всій Україні. Знаходиться вона неподалік села Яблунівка, що за Літинкою.

Здавна вважали, що вода в цьому джерелі має цілющі властивості. А було це так. Близько джерела жив місцевий пан. Щоб напитися живущої води, люди протоптали стежку через поле цього пана. Він дуже розлютився, наказав засипати джерело і заборонив ходити до нього. Минув деякий час, у пана захворіла донька, осліпла. Що тільки він не робив, нічого не допомагало.

Одного разу приснився йому сон, що дочка прозріє тільки тоді, коли промиє очі водою з того джерела. Пан схопився і побіг сам його розчищати. Коли перший струмінь вивільнився і забринів, пан набрав води й поніс доньці. Як тільки вона помила очі, то зразу побачила сонце. А сталося це у День Святого Вознесіння. З тих пір пан ніколи не забороняв людям ходити до джерела.

Пройшло багато часу, джерело упорядкували, зробили з нього криницю, покрили її прекрасним куполом. Щороку на свято Вознесіння до Кринички збирається багато людей, щоб набрати цілющої води, священики служать відправу. Слава про чудодійну Криничку розлетілася по всій Україні.

Українські народні казки. Записав, упорядкував і літературно опрацював Микола Зінчук. © Опубліковано з дозволу правовласників.

47. Криниця Святого Духа. Записано в Літинці від Шмалій Марії Григорівни (1923) 2009 року.