☼ Живіть, здорові і щасливі, із сонечком ласкавим у душі. ☼

Українські легенди

Писарівка
Легенда Поділля

Писарівка — невеличке мальовниче село на Поділлі. З давньогрецької мови Писарівка перекладається «писар і ріка».

У цьому селі давним-давно жив працьовитий, талановитий Писар. Він вмів добре писати писанки. Просте яйце в його руках перетворювалися на витвір мистецтва. Писар також умів дуже красиво малювати картини природи.

Перед Великоднем він розмальовував багато писанок і дарував їх односельцям. За це його дуже любили і поважали, бо він був доброю і чуйною людиною.

Старенька хатина стояла поблизу річки, навкруги виднілися чудові краєвиди. Під впливом краси природи писар творив красу рукотворну. Люди допомагали чим могли умільцеві. Приносили фарби, з часом побудували хату. Писареві було дуже приємно, що до нього так ставляться люди.

Одного дня до нього приїхав князь, йому на Великдень потрібно було багато писанок. Князь був багатий, але злий і жорстокий. Він наказав Писареві розписати багато яєць. Але у майстра не було стільки фарби та й він не любив, коли йому наказували, а тому писар відмовився виконати наказ. Князь розлютився і вбив писаря, і всі писанки побив.

Односельчани на честь доброго писаря назвали село Писарівка.

Українські народні казки. Записав, упорядкував і літературно опрацював Микола Зінчук. © Опубліковано з дозволу правовласників.

70. Писарівка. Записано в Писарівці Волочиського району від Дзвоник Марії Микитівни (1936) 2008 року.