☼ Живіть, здорові і щасливі, із сонечком ласкавим у душі. ☼

Українські легенди

Про Киселі
Легенда Поділля

Назва села Киселі походить від запорізького козака, який називався Кисіль.

Хоробрий козак Кисіль був колись на Січі. Слава про нього ходила по всій Україні, добре боронив він свою рідну землю від ворогів. Але коли прийшла непрошена старість, він захотів зайнятися сільським господарством, бо дуже любив садівництво і бджільництво.

Отож, ще під час козацьких походів він облюбував собі гарне місце на річці Коротниці, де побудував собі хату, завів господарство, садок і пасіку. Спорудив ставок і побудував млин, щоб було де молоти зерно. До нього часто приїжджали в гості товариші-запорожці, як до вірного побратима, бо вони його дуже поважали і любили за чесність, доброту і хоробрість в бою.

Це чарівне місце над тихою річкою, де колись водилося багато різноманітної риби, а в заростях очерету багато всякої дичини, дуже подобалося козакам, а тому багато з них, які вже були похилого віку, стали оселятися біля козака Кисіля. Ті, хто поселився тут, стали називати себе киселями. А тому і сучасне село має назву Киселі.

Українські народні казки. Записав, упорядкував і літературно опрацював Микола Зінчук. © Опубліковано з дозволу правовласників.

75. Про Киселі. Записано Швець Л. П. від Корчемного Василя Григоровича (1931) 2008 року.