☼ Живіть, здорові і щасливі, із сонечком ласкавим у душі. ☼

Українські легенди

Про братів-близнюків
Легенда Поділля

Колись давно на місці теперішніх Яворовець жили два брати-близнюки і мали вони двох волів-близнюків. Це були дуже роботящі хлопці. Сіяли поля, орали, збирали урожай, доглядали худобу.

І от одного разу приснився їм віщий сон: «Якщо оборати своє житло вола-ми-близнюками на схід сонця, то ніяка зла сила, ніякі злі чари не порушать їхнього мирного життя».

Так вони і зробили. І нині з якої б сторони не підходили до Яворовець, кругом їх ніби обіймає річка Самець. То слід, що залишився після оранки. І дійсно, всяке лихо обминало село. Не згоріло воно в пожарищі монголо-татар, не зазнало повноти горя під час Великої Вітчизняної війни.

Яворівці — село давнє. Виникло воно раніше, ніж Красилів. За переказами назва села походить від слова «явір», бо на його території було багато яворів.

Українські народні казки. Записав, упорядкував і літературно опрацював Микола Зінчук. © Опубліковано з дозволу правовласників.

61. Про братів-близнюків. Записала в Яворівцях Красилівського району від Кримінської Антоніни Федорівни (1928) Франчук Катерина 2008 року.