☼ Живіть, здорові і щасливі, із сонечком ласкавим у душі. ☼

Українські легенди

Про джерело Живун
Легенда Подніпров’я (Наддніпрянщини)

Святий Апостол Андрій мандрував Скіфією від 10 до 20 років. Святий Апостол та його учні, пройшовши жаркими шляхами Дикого поля, наблизились до Холодного яру. Вийшли вони на найвище місце, з якого вже й Дніпро — Борисфен виднівся та й зупинилися відпочити і помилуватись краєвидом цього місця райського. А літо на той час таке спекотне було, що й річки пересихали. Та не носив з собою Андрій Первозваний баклажки з водою. Було як захочуть люди води попити, то вдарить Андрій Первозваний своїм посохом об землю, з того місця і потече джерело з холодною та смачною водою .До того ж вода у такому джерелі була ще й цілющою, бо Бог давав ту воду святу. Сказано було Богом: « Хто буде пити воду, котру Я дам йому, того не буде мучити спрага довіку. Та вода, котру Я дам йому, зробиться в ньому джерелом води, що тебе в життя вічне (Іоанна, 24, вірш 14).

Ось і цього разу вдарив Святий апостол посохом і потекла з-під кручі жива вода. Стали люди силитись поряд з джерелом і примічати, що коли поп’є хвора води з джерела, то одужує, до життя повертається. З того часу і почали його називати Живуном.

Українські народні казки. Записав, упорядкував і літературно опрацював Микола Зінчук. © Опубліковано з дозволу правовласників.

15. Про джерело Живун. Записано в Головківці Чигиринського району від Яхненко Марії Антонівни (1928) 2008 року.