☼ Живіть, здорові і щасливі, із сонечком ласкавим у душі. ☼

Українські легенди

Про монастир
Легенда Поділля

В селі Кам’янка, яке розташоване в 20 км від Літина, на окраїні села, був побудований монастир. В цьому монастирі жили і працювали працьовиті люди-монахи. Зранку до вечора трудилися на полі, доглядали скотину, жили спокійним життям.

Та одного разу в цей монастир прийшла гарна, вродлива дівчина, яка захотіла служити Богу. Дівчина була надзвичайно гарної вроди. Вона разом з монахами виконувала різну роботу. Слава про красу цієї дівчини облетіла всі навколишні села.

Захотів подивитись на дівчину управляючий маєтком — молодий і прекрасний хлопець. Він багато разів приходив до монастиря, щоб побачити красуню. Але всі його сподівання були марними: дівчина була одягнена в чернечу одежу, закутана так, що впізнати її серед інших монашок він не міг.

Хлопець дуже засумував, що не може її побачити. І одного разу він побачив її при місячному світлі, вона сиділа біля річки і розчісувала своє розкішне волосся.

Юнак почекав поки вона справиться з роботою і підійшов до неї. Вони полюбили одне одного з першого погляду так, що не могли розлучитися. Богу не сподобалась поведінка дівчини і він вирішив покарати всіх людей, які жили в монастирі: він зробив так, що за одну ніч монастир ввійшов в землю. І на ранок, коли засвітила ранішня зоря, монастиря не стало.

До цього часу на тому місті стоять три кринички, як згадка людям про монастир.

Українські народні казки. Записав, упорядкував і літературно опрацював Микола Зінчук. © Опубліковано з дозволу правовласників.

45. Про монастир. Записано у Кам’янці Літинського району від Сіваченко Марії Корніївни (1919) 2009 року.