Будь ласка, не називайте підприємців волонтерами!!!

Українські легенди

Про створення села Жовинка
Легенда Чернігівщини

Місце, де знаходиться село Жовинка, раніше являло собою невеликий острів. Особливо гарно було тут улітку. Красою були могутні велетні-дуби, які нібито охороняли його від людей. Це був чудовий куточок природи, де довго не ступала нога людини, але жив цей куточок своїм життям. На світанні і ввечері витьохкували солов’ї, удень співала коротеньку пісеньку зозуля; дихали чистим повітрям всі рослини (тут був і дикий виноград, і хміль), дерева, кущі. У прибережних хащах водилися дикі гуси, качки, а у гущавині лісу таємними стежками пробігали великі сірі вовки.

Острів омивався водами річки Десни та її притоки Білоуса. Правий берег річки Білоуса був вищий, а тому на правобережжі біля острова з’явилися перші поселенці (дворів 3-5). Цей хутір не мав тоді ніякої назви. Незабаром після першого поселення людей тут з’явився козак Жолвин, організатор шайки бандитів-розбійників. Це місце було зручне для переховування награбованого. На човнах банда вночі по річці Десна виходила на свій промисел, а вдень відпочивала в лісових хащах. Ніхто їх тут не турбував. Від імені цього ватажка і пішла назва села — Жолвинка (Жовинка).

Українські народні казки. Записав, упорядкував і літературно опрацював Микола Зінчук. © Опубліковано з дозволу правовласників.

20. Про створення села Жовинка. Записано в Жовинці Чернігівського району від Марцевої Надії Павлівни (1932) 2008 року.