☼ Живіть, здорові і щасливі, із сонечком ласкавим у душі. ☼

Українські легенди

Ставок Морозов
Легенда Подніпров’я (Наддніпрянщини)

Річка Литвинка тече через наше село. Одного разу сталася велика повінь. Річка вийшла з берегів і наробила великого лиха. Затопила городи, деякі хати. Аби не допустити ще більшої біди, люди почали будувати греблі для ставків, перегачувати річку. І так утворились ставки (їх на території села аж п’ять) Морозовий, Перший, Курятник, Кальобуха, Кіндзерський.

Чому ж ставок називається Морозовим? А тому, що жив найближче до ставка старенький дідусь, який мав прізвище Мороз. Охороняв його, щоб ніхто нічого не зробив поганого. Часто відпочивав і ловив рибу, дозволяв дітлахам порибалити. А які чудові верби понасаджував він. Та помер дідусь, залишивши після себе добру пам’ять — розкішні верби, які розрослись і опускають свої віти у став. Багатолюдний цей ставок влітку, особливо в спекотну погоду. Тут є де скупатися і відпочити під зеленими вербами. Морозовий ставок — найкращий!

Українські народні казки. Записав, упорядкував і літературно опрацював Микола Зінчук. © Опубліковано з дозволу правовласників.

34. Ставок Морозов. Записано в Литвинівці Жашківського району від Коцюбинської Антоніни Іванівни (1949) 2008 року.