Злочинці з ТЦК і поліції, які коять свавілля, — вороги України, бо працюють на знищення України і на руку рашистам.

Українські легенди

Таємниці річки Жовтої
Легенда Подніпров’я (Наддніпрянщини)

Давно це було. Козаки тоді займали великі простори степів, що прилягали до обох боків Дніпра. Він наповнювався меншими річками. Серед них була і притока Інгульця річка Жовта. Вона була широка і глибока. А риби в ній водилося стільки, що можна було ловити руками. Жовту глину, якою були вкриті береги, використовували в господарстві.

На берегах річки розкинулося поселення, яке дістало наймення Жовта. Через зимівник їздили різні купецькі люди із польських земель у турецькі володіння. Тут Богдан Хмельницький разом з запорожцями виступив на захист православної віри та народних прав і в 1648 році вперше наніс полякам страшну поразку.

Після битви козаки здобули багато трофеїв, частину сховали у балці біля Бездонної криниці, частину забрали татари, а тридцять бочонків з золотом та коштовностями погрузили на човен і відправили на Січ. Та він не дійшов до місця призначення. Човен затонув. Дно замулилося, поховавши таємницю про скарб. Річка проросла очеретом і практично висохла. А золото лежить і чекає свого часу.

Українські народні казки. Записав, упорядкував і літературно опрацював Микола Зінчук. © Опубліковано з дозволу правовласників.

20. Таємниця річки Жовта. Записала Бондаренко Сніжана від Мельникової Тамари Павлівни (1942) в с. Жовте П’ятихатського району 2009 року.