☼ Живіть, здорові і щасливі, із сонечком ласкавим у душі. ☼

Українські легенди

Чар-зілля
Легенда Подніпров’я (Наддніпрянщини)

Стара легенда розповідає, що у маленькому селі жила бідна дівчина з матір’ю-вдовою. Вона була гарна вродою і працьовита. В неї закохався син міського багатія Микола. Дівчина спочатку опиралася хлопцю, але потім теж закохалася в нього. Батько Миколи був проти цього кохання, бо дівчина була бідна і не мала приданого.

Він пішов до старої відьми, яка жила на краю села. Заплатив їй добрі гроші, вона навела на дівчину порчу. ЇЇ лице вкрилося бородавками і виразками. Після того дівчина втекла з дому до лісу, бо боялася показуватися людям на очі. Вона довго-довго бігла лісом, нічого і нікого не бачачи, доки не дійшла до якоїсь старої лісничої хатинки, де жила стара добродійка.

Дівчина розповіла їй про своє горе, і бабуся вирішила їй допомогти, адже вона добре зналась на травах. Стара дала дівчині вмитися чар-зіллям. І наступного ранку всі бородавки і виразки зникли. А чар-зілля був чистотіл.

Українські народні казки. Записав, упорядкував і літературно опрацював Микола Зінчук. © Опубліковано з дозволу правовласників.

25. Чар-зілля. Записано в Золотоноші від Неліної Надії Миколаївни (1937) 2008 року.