☼ Живіть, здорові і щасливі, із сонечком ласкавим у душі. ☼

Українські оповідання

Врятувала винахідливість
Народне оповідання Кіровоградщини

Прабабуся Ганна була другою дитиною у родині. Їхня сім’я мешкала у селі Хащуватому. Коли прабабуся вийшла заміж, вона переїхала в місто Гайворон, де проживає і нині. Моя прабабуся розповіла мені про голод у роки війни. Коли розпочалася війна, їхній батько, щоб вони не померли з голоду, уночі викопав яму, заховав туди буряки, зерно, і прикопав. Раненько зорав той город, для того, щоб не було слідів.

Коли він зорав той город, зразу ж надійшли німці. Вони перевернули будинок вверх дном, але нічого не знайшли. А коли вже виходили з будинку, у сінях побачили повне покривало фасолі у стручках. Вони ніби мали забрати її, але не взяли, бо не знали як її чистити. Дякуючи батьковій винахідливості їхня сім’я пережила важкий рік.

А коли вже німці пішли, то Стефан, прабабусин батько, пішов підкопав трішки буряків, повіз на базар, щоб купити одяг на зиму. Але там змушений був роздати буряк голодним людям. Дід Штефан більше роздав буряків, ніж продав. Ось така сумна історія із життя моєї прабабусі.

Українські народні казки. Записав, упорядкував і літературно опрацював Микола Зінчук. © Опубліковано з дозволу правовласників.

25. Врятувала винахідливість. Записано від Форостяної Ганни Степанівни (1913) в с. Хащувате Гайворонського району.