☼ Живіть, здорові і щасливі, із сонечком ласкавим у душі. ☼

Українські оповідання

Любов і таємниця смерті
Демонологічна розповідь Подніпров’я (Наддніпрянщини)

Бабуся розповідала, що в часи її молодості ходила легенда про хлопця, який закохався в мертву дівчину. Вона являлася йому як жива.

А подробиці цієї історії такі. Одного разу хлопець пішов у клуб на танці, познайомився з невідомою дівчиною. Весь вечір хлопець танцював з нею, а тоді його друг запросив їх у гості. За вечерею хлопець ненароком вилив трохи вина на плаття дівчини. Потім провів її додому, домовились завтра зустрітися.

Наступив день. Хлопець не міг витримати до вечора і прийшов до дівчини вдень. Вийшла мати, а хлопець їй і каже:

— Погукайте мені вашу доньку.

А мати йому:

— Моя донька померла два роки тому.

— Цього не може бути, — заперечував хлопець, — я з нею вчора танцював, ми в гостях були, вона сюди після вечірки прийшла зі мною і сказала, що тут живе.

Запросила мати хлопця в дім, показала йому фотографії дівчини, фотографії з похорону дочки.

Хлопець упізнав на них дівчину, з якою вчора познайомився. Особливо він здивувався, коли побачив на фотографії, що дівчина в домовині була наряджена в таке плаття, в якому вчора хлопець її бачив і на яке розлив вино.

Прийшов з роботи чоловік жінки. Вислухав історію хлопця і дуже задумався. Хлопець теж розумів, що тут щось не те. Вернувся він додому сам не свій, ніяк не міг заснути, а вранці знову пішов до батьків дівчини і попросив дозволу сходити на могилу дочки. Пішли вони вдвох з батьком. Уже на кладовищі вирішили розкопати могилу. У домовині лежала та сама дівчина, а на її платті була пляма від вина...

Українські народні казки. Записав, упорядкував і літературно опрацював Микола Зінчук. © Опубліковано з дозволу правовласників.

7. Любов і таємниця смерті. Записала Кривоніжко Оксана від Макогон Марії Миколаївни в с. Преображенське Межівського району 2009 року.